Sizi arayıp bilgi verelim istermisiniz

İmplant diş fiyatları Türkiye

İmplant Fiyatları, günümüzde en merak edilen konuların başında gelir. Türkiye de implant diş fiyatları Eksik diş tedavisi yöntemlerinden olan implant tedavisi, kaybedilen bir ya da birden fazla diş durumunda, doğal dişlere yakın bir tedavidir. Tedaviden alınan verim oranlarının yüksek olmasıyla popüler bir hale gelmiştir. Ama implant fiyatları bu aşamada hastaların endişe kaynağı olmaktadır. 

Tekrar belirtelim, İmplant bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulaması‘na verilen addır. İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik implantın sığacağı genişliktedir. İmplant yerleştirilir ve açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir. 

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. Zira bu aşamada İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması gibi bir çok işlem söz konusudur. 

Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı? Tabiki sağlığınız daha önemli ve daha pahalı. Travma, diş eti hastalıkları, ilerlemiş çürükler gibi sebeplerle diş kayıpları yaygın olarak yaşanmaktadır. Diş kaybı estetik problemlere yol açtığı gibi, çiğneme ve konuşma sorunlarına da yol açmaktadır. Estetik, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının düzelmesi de implant tedavisi ile sağlanır.

İmplant Fiyatlarında Nelere Dikkat Edilmeli İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir, yada implant tedavisi pahalımı şeklindeki sorular diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birkaçıdır. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi söz konusu sizin sağlığınız olunca bu uğurda pahalılık kelimesi anlamını yitirecektir. Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç üyeli bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür. 
Köprü ve implant arasındaki fark nedir? Diş kayıpları durumunda implant dışında tercih edilen yöntemlerden diğerleri ise; köprü ve kuron uygulamalarıdır. Şayet kayıp dişin çevresindeki dişler, sağlıklı değilse köprü tercih edilebilir. Bu duruma hekim karar verecektir. Köprü uygulamasının implant tedavisi ‘ne göre bazı dezavantajları bulunur. Ancak hangi yöntemin hasta için daha uygun olacağına, diş hekimi ve hasta beraber karar verir. İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği dişler zaman içerisinde problem oluşturabilirler. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler oluşturması söz konusu olabilir. 

Zaman içerisinde ağız yapısındaki değişiklikler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi gibi durumlara yol açabilir. İmplantlar uzun vadede bu dezavantajları ortadan kaldırır. Bu sebeple de aslında çok daha ucuza mal olmaktadır. 
Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece implantın üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. 

Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır. İmplant Fiyatları açısından bakıldığında elbette yukarıdaki gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. 
Peki İmplant fiyatları pahalı mı? İmplant tedavisinin maliyeti pek çok kişi için fazla görülebilir. Elbette standardın üzerinde bir fiyatının olması gayet normal. İmplant tedavisi, uzun vadeli bir tedavidir. 

Tecrübeli bir hekim tarafından, kurallara uygun şekilde uygulandığında ve hastanın da ağız ve diş temizliğine dikkat ettiği durumlarda ömür boyu kalıcı olabilen bir yöntemdir. Bu sebeple de İmplant Fiyatları ‘nı bu faktör dikkate alınarak düşünmek gerekir. Gerekli bakım yapıldığı takdirde ömürlük olan bu dişlerin maliyetleri kişiyi korkutmamalı. Ömür boyu kullanacağınızı unutmayın.

İmplant Diş, Zirkonyum Kaplama, Porselen Diş Uygulamaları

Yüzlerce memnun hastalarımızın arasına sizleri de katmak isteriz. Başarı asla tesadüf değildir.
Şehir ya da ülke dışından gelen hastalarımız için hava yolu ulaşımı, şehir içi transfer ve konaklama konusunda yardımcı olmaktayız. 
Kliniğimiz, İzmir'dedir. Yabancı hastalarımıza kendi ana dillerinde hizmet verilmektedir.

İmplant Diş Türkiye

Diş implantı, eksik dişlere protez yapmak için kullanılan titanyum vida sistemidir. Çene kemiğine yerleştirilen diş implantları diş kökü görevi görür. 
Tek diş eksikse eksik diş komşu dişlere dokunmadan tamamlanabilir, çok sayıda diş eksikse diş protez ve hareketli protez yerine sabit protez kullanılabilir. Diş yok ise kullanımı zor ve kolaylıkla çıkarılabilen alt çenede hareketli protezin sabitlenmesi mümkündür. 

Diş implantı, eksik dişlere protez yapmak için kullanılan titanyum vida sistemidir. Çene kemiğine yerleştirilen diş implantları diş kökü görevi görür. Tek diş eksikse eksik diş komşu dişlere dokunmadan tamamlanabilir, çok sayıda diş eksikse diş protez ve hareketli protez yerine sabit protez kullanılabilir. 
Diş yoksa, kullanımı zor olan ve kolaylıkla çıkarılabilen alt çenede hareketli protezin sabitlenmesi mümkündür. 

Dental İmplant Uygulamaları Bana Uygun mu? 
Ciddi bir sistematik hastalığı olmayan veya radyoterapi veya kemoterapi almış hastalara önerilmez. Ancak hastalıklar kontrol altında tutulursa implant herkese uygulanabilir. Muayenede yeterli kemik görülmezse tüm kemik altyapıları kurulur ve ardından implant yerleştirilir. Sigara içiyorum. 

Dental İmplant İşlemi Nasıl Yapılır? Dişlerimin Tamamlanması Ne Kadar Sürer? İmplantların yaklaşık 3 ay içerisinde üst çenede bulunan kemiklerle kaynaşması, alt çenede yaklaşık 2 ay beklemesi ve porselen veneerlere uygulanması beklenmektedir. 
İnce kemikler veya yetersiz kemik yüksekliği nedeniyle ek uygulamalar yapılırsa bekleme süresi 6 ay uzatılabilir. 

2-3 Ay Beklemek İstemiyorsam Yapay Dişlerimi İmplantlarla Kullanabilir miyim? Evet, mini dental implant ile mevcut mobil protez adapte edilebilir ve postoperatif implantlarda kullanılabilir. 
Türkiye implant fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen web sitemizi ziyaret edin veya İzmir adresimizi ziyaret edin. 

Mükemmel Bir Diş İmplantı Olabilir mi? 
Tek dişin çekildiği ve aynı seansta implantın yerleştirilebileceği bölgede kesi yapılamadığı durumlarda mümkündür. 

Diş İmplantlarında Tedavi Süresi Ne Kadardır? 
Diş hekimliğinde protez tedavisi neticesinde protezin tamamlanması geleneksel tedavilere göre daha fazla zaman almaktadır çünkü titanyum yapının kemiğe entegre edilmesi ve çene kemiğine müdahale edilmesi veya çene kemiğinin çıkarılması için bir işlem uygulanırsa ek bir 6 ay beklenir. 

Üst çene ancak bu süreden sonra elde edilen sonuçlar tatmin edici ve daha uzun ömürlüdür. 

Dental İmplantların faydaları nelerdir? 
Dişsiz hastaların protez kemikleri uzun yıllar değişmeye devam ettikçe uyumunu yitirir ve hareket ettikçe çarptıklarında sorunlara neden olurlar. Protezler implant üzerine yapıldığı için hareket etmezler veya ağızlarından dışarı çıkmazlar. 
Hareketli protez yaptırmak istemeyen hastalarda veya kemik eklerinin kaybolduğu durumlarda kullanılabilirler.

Gülüş Estetiği ve Gülüş Tasarımı

İmplant, titanyumdan veya zirkonyumdan yapılmış basit bir diş vidası gibi algılansa da, implant üretimi; yüksek bir teknoloji, bu teknolojiyi sağlayacak büyük yatırımları, inovasyonu ve ar-ge desteğini gerektirir. İmplant fiyatı gündeme geldiğinde, toplumun büyük çoğunluğunda tek bir implant markası ve tek bir implant fiyatı algısı olduğu gözlemlenmektedir. Ancak, bu genel algı doğru değildir. Zira, dünyada 1000’den fazla firmanın dental implant ürettiği bilinmekte, bu firmalardan 300 kadarının da resmi ve gayri resmi yollardan Türkiye’de de aktif olduğu tahmin edilmektedir. 

İmplant markaları, maliyetlerini de dikkate alarak genel fiyat belirleme kriterleri çerçevesinde fiyatlarını belirler. İmplant markaları fiyatlarını belirlerken, implantın nerede üretildiği, Ar-Ge için harcanan para, üretimde kullanılan teknolojinin maliyeti, servis ağı ve ürünlerini servis etmekteki başarısı ve bunun için yaptığı istihdamın maliyeti gibi hususları dikkate alarak fiyatlama yaparlar. İmplantın fiyatı, implant tedavisinin genel ücretine doğrudan yansır. İleri teknoloji kullanan, Ar-ge laboratuvarları olan, uzun dönem vaka takipleri ve bilimsel çalışmaları yayınlayan geçmiş dönem deneyimlerini yeni ürünlerine yansıtan inovasyon kabiliyeti yüksek firmalar ve markalar ile menşei bile tespit edilemeyen yerlerde üretilen ve başarılı markaların implantlarını kopyalayan, servis ağı yetersiz olan ve Türkiye’de kalıcılığı şüpheli olan implantlar arasında ciddi fiyat farkları vardır. 

Şuan Türkiye’de implant markaları bir hayli fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır. 
Birinci olarak; bu İmplantın CE belgesi varmı? 
Bu hususu kısaca açmak gerekirse; implantla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için birçok deneylerden geçmesi gerekir. İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın kalitesini etkiler. Bu da implantlarda bize implantların yiv özellikleri, yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir. 

İmplant Markaları İzmir Diş Kliniği olarak tecrübemiz ile tercih ettiğimiz implant markaları şunlardır: ITI Straumann : En çok bilinen implant markalarındandır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. 

Nobel biocare : İsviçre menşeili, implantı ilk icat eden markadır ve çok kalitelidir. 

Ritter: En eski markalardan biri olan Alman malı implant kalitesi tartışılmazdır. İmplant Direct: Amerikada üretilmektedir. Dr. Niznick’ in kurduğu çok sayıda implant firmalarının en yeni olanıdır. Bağlantısı çok üniversaldır ve çoğu implantla uyumludur. 

Omnitech: Yerli implant markası kendini ispatlayarak diş klinik ve hastanelerinin en çok tercih ettiği implant markalarından biri olmuştur. 

Supra Active: Hidrofilik İmplant yüzeyini üreten ilk yerli implant markasıdır ve test sonuçları İsviçre markaları kadar iyidir. 

Yerli implant fiyatları: İzmir'de tek diş için implant fiyatı diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir. Dent Ankara Diş Kliniği ‘mizin güncel implant fiyatları ‘nı öğrenmek isterseniz iletişim bölümündeki yöntemlerden biri ile bize şimdi ulaşabilirsiniz. 

YERLİ İMPLANT FİYATLARI
Yukarıda bahsedildiği üzere pek çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu konuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli birçok implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markaları yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Titanyumun kalitesi; Özellikle Türk, Alman, Amerikan ve İsviçreli implantlar en kaliteli implantlardır. Nispeten diğer implantlara göre de ücretleri biraz fazladır. 

Yalnız iyi kalite implantlar da en önemli etken daha gelişmiş teknoloji, kemiğe daha kısa sürede kaynaması, implant-abutment bağlantı özelliği, implantı yapan firmanın devamlılığı, ileride herhangi bir implant parçasına ihtiyaç duyulması halinde doktorların bunları tedarik etmeleri noktasında sıkıntı çekmemeleri önemlidir. Tedavinin yapılacağı merkez, İmplant Fiyatları Kliniğin Etkisi: Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant fiyatlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır. 2019 ve 2020 fiyat etkileri Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2020 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir.

İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılması ve gümrük masraflarıdır. implant fiyatları 2019 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır. Hekimin tecrübesi Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz. Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi yani kaç yıldır ve kaç kez bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant konusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir. 

Özellikle doktor etkeni çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir. Yapacak diş hekiminin ayrıca çene cerrahisi uzmanlığı varsa, operasyonun kalitesi artacaktır. Çene cerrahlarının yaptığı implantlar daha yüksek ücretlere yapılmaktadır. İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması hayati önemdedir. Diğer bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeti mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması ve yeterli sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesini tercih etmektedirler. İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir. Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.