Sizi arayıp bilgi verelim istermisiniz

Porselen Diş Türkiye

Porselen Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? 
Türkiye de Porselen diş kaplama işlemi, diş üzerine porselen malzemelerden üretilen kaplamaların uygulanmasına denmektedir. İnsanların diş rengi ve biçimine uygun olarak yapılan bu kişiye özel porselen dişler, çok yüksek kaliteye sahip malzemelerden üretilmektedir. 

Porselen kaplama uygulaması ise şu şekilde yapılmaktadır: 
Öncelikle uygulama yapılacak dişlerin üzeri özel aletle silinerek temizlenmektedir Daha sonra yapılacak porselen kaplamanın oturabilmesi için diş üzerinde gerekli inceltme yapılmaktadır. Bu inceltme işlemi genellikle 0,5 mm ile 0,7 mm arasında değişmektedir. Diş inceltme işleminden sonra ise kalıp alma işlemi gelmektedir. 

Bu işlem klasik yöntemlerle kalıp alma veya üç boyutlu görüntüleme teknolojisi ile yapılmaktadır. Alınan kalıp ve görüntüler, istenen ölçülerle birlikte laboratuvarlara gönderilmekte ve porselen kaplamanın üretim safhası başlamaktadır. Bu süre de genellikle iki hafta civarında sürmektedir. 
Porselen kaplama gelene kadar, kesilen dişlerin rahat kullanılması ve dişlerin zarar görmemesi için geçici kaplamalar yapılmaktadır. Porselen kaplamalar diş hekimine geldikten sonra, diş hekimi hastanın ağzına kaplamaları yerleştirerek prova yapmaktadır. Provalarda problem oluşur ve bu problem diş hekimi tarafından giderilemez ise tekrar laboratuvara gönderilerek düzeltilmektedir. 

Provada problem çıkmaması ve diş hekiminin ufak düzeltmemeleri durumunda ise, parlatma işlemi için tekrar laboratuvara gitmektedir. Laboratuvardan son hali ile parlatılmış olarak gelen porselen kaplamalar, özel bir yapıştırıcı ile dişlere geçirilerek yapıştırılmakta ve işlem tamamlanmaktadır. 
Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır? Porselen kaplamanın uygulanacağı durumların bazıları şunlardır: Çapraşık dişlerde (hafif ve orta dereceli çapraşıklarda) Eksik diş olduğu durumlarda Normal dolgularla halledilemeyen çürük çeşitlerinde Belirgin diş kırklarında Estetik amaçlarla Bu durumlardan bir veya daha fazla sorunları olan hastalar, porselen kaplama yapılmasına diş hekiminin de incelemesi sonucunda, birlikte karar vermektedirler. 
Bunların dışında iltihaplanma ve kanal tedavisi ihtiyacı olan hastalarda ise porselen kaplama uygun olmamaktadır. Diğer Hususlar Porselen kaplamaların ömürleri kullanıma da bağlı olarak 7 ile 10 yıl arasında olmaktadır. Kaplamanın uygulanmasından sonra, önemli bir ağrı veya sızı oluşmadığından, uygulamayı yaptıranlar normal yaşamlarına hemen dönebilmektedir. 
Uygulama sonrasında ise, bir hafta süresince aşırı soğuk ve sıcak yiyeceklerle içecekler tüketilmemelidir. Ayrıca kaplamaya zarar verecek sert yiyeceklerden de uzak durulmalıdır. Uygulama sonrası ilk hafta içerisinde oluşan hafif sızılar, diş hekiminin vereceği ağrı kesiciler vasıtası ile giderilmektedir. 
Porselen kaplamalarda normal dişler gibi dış etkenlerden etkilenmektedir. Bu nedenle zarar verecek ve leke oluşturacak yiyeceklerden sonra mutlaka fırçalama yapılmalıdır.

İmplant Diş, Zirkonyum Kaplama, Porselen Diş Uygulamaları

Yüzlerce memnun hastalarımızın arasına sizleri de katmak isteriz. Başarı asla tesadüf değildir.
Şehir ya da ülke dışından gelen hastalarımız için hava yolu ulaşımı, şehir içi transfer ve konaklama konusunda yardımcı olmaktayız. 
Kliniğimiz, İzmir'dedir. Yabancı hastalarımıza kendi ana dillerinde hizmet verilmektedir.

Porselen Diş Türkiye

Porselen Kaplama Diş Dişlerinde estetik görünüme daha çok önem verenler genellikle porselen kaplama yöntemi ‘ni seçmektedir. Diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan porselen kron, diğer bir çok kaplamaya oranla değişik avantajları da beraberinde getirmektedir. Daha güzel bir gülüş sağlamasının yanı sıra, ağız fonksiyonlarının da tamamen yerine getirilmesini sağlayan porselen kron uygulaması, uygulama alanları bakımından da çok tercih edilmektedir. 

Porselen Diş Diş estetiği ve sağlığı herkes için önem arz eden bir konudur. Porselen diş yaptırmak isteyenler için konu birkaç farklı başlıktan oluşmaktadır. Bazen hastalar sadece diş estetiği için Türkiye’de porselen diş yaptırırken bazen de diş çürümesi ile ortaya çıkan sıkıntılı durumdan dolayı porselen diş yapılmaktadır. Çeşitli nedenler ile parça halinde olan diş kayıplarında da porselen uygulamalar bulunmaktadır. Hasta ihtiyaç ve istekleri yapılacak porselen uygulamaların içeriğini oluşturmaktadır. 

Porselen Kron İşlemleri Dişler her gün farklı nedenler ile kayıplara uğramaktadır. Bu durum zamanla gözle görülür hal alır. Ya da bu durum zamanla insana rahatsızlık verecek kadar ciddi bir hal alır. Böyle durumlarda madde kaybı bulunan dişler için porselen kron işlemi yapılmaktadır. Bu işlem dişlerin üzerinin diş şeklinde materyaller ile kaplanmasıdır. İşlem için genelde önyargılı ya da yanlış yargılı davranılmaktadır. İşlemin dişlere zarar verdiği düşünülmektedir. Bu işlem bilinenin aksine diş ömrünü uzatmaktadır.

Neden Porselen Diş? 
Porselen diş işlemi farklı hastalar için gerçekleştirilir. Herhangi bir nedenden dolayı dişinin bir kısmını ya da tamamını kaybeden hastalar için bu uygulama yapılmaktadır. Kırık dişleri plan hastalar için de aynı şekilde porselen diş işlemi uygulanır. Şekli değişmiş olan dişlere sahip olan hastalar için de bu uygulama yapılmaktadır. Bazen hastalar ortodonti tedavisi görmek istemezler. Bu hastalar için ortodonti yerine porselen diş tedavisi uygulanır. Bu tedaviyi uygulamak için hastanın 18 yaşından büyük olması gerekir. Uygulama farklı teknikleri ile yapılmaktadır. Protez ile porselen arasında bazı farklılıklar yer almaktadır. Protez uygulama insanın yüzü ile uyumlu hale gelmesi ve estetik açıdan en iyi görünüm kazanmasıdır. Çiğneme ve konuşma yeteneği bakımından da porselen ve protez uygulamalar yapılmaktadır.
 
Metal Destekli Porselen Uygulamaları? 
Porselen kaplamalar için farklı pek çok teknik bulunmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu uygulama, porselen altına metal alaşım konularak gerçekleşir. Bu metal diş dokusuna uygun olacaktır. Ayrıca krom, kobalt ya da krom- nikel gibi metaller sağlık açısından da sıkıntı oluşturmaz. Metal destekli kaplamalarda hastanın ihtiyaçları ve istekleri önemlidir. Bunun yanı sıra estetik kaygı açıdan da hastanın kararları önemlidir. Metal porselen üzerine uygulanan porselen dişler estetik açıdan alttaki metalden etkilenmektedir. Alt yapıda yer alan metal ışık karşısında ortaya çıkmaktadır. Tam olarak bir görünüm bulunmasa da bu metal, diş eti hizasında koyu bir hat oluşturmaktadır. Bu bakımdan pek çok kişi tarafından metal destekli diş kaplamalar tercih edilmez.