Zirkonyum Diş Türkiye

Diş tedavilerinde genellikle sabit protez (kron-köprü kaplamaları ) olarak porselen uygulamaları yapılmaktadır. Porselen diş yapımında porselen altına metal destekler uygulanmaktadır. Ancak ağız ve diş sağlığı için yapılan çalışmalar sürekli olarak gelişmekte ve en iyi sonuç almak için yeni yöntemler geliştirilmektedir. 

Diş hekimliği uygulamalarında kullanılan zirkonyum kaplama ise porselen diş yapımında destekleyici metal alt yapı yerine zirkonyum kullanılmasıdır. Zirkonyum beyaz görünüme sahip olması nedeni ile porselen diş tedavisine katkı sağlamaktadır. Daha beyaz daha estetik diş yapısına sahip olmak isteyenler için zirkonyum porselen kronlar etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Metal destek alt yapı yerine zirkonyum kullanılan porselen dişlere de zirkonyum porselen denilmektedir. 

Zirkonyum Porselen Diş Tedavisi Estetik gülüş tasarımında son yıllarda en çok tercih edilen tedavi uygulamalarından biri de zirkonyum porselen kron kaplamalarıdır. Bu tedavinin en nitelikli şekilde yapılmasına özen gösterilmektedir. Bu uygulama ile son derece beyaz, estetik görüntüye sahip ve sağlıklı dişlerin kişiye kazandırılması mümkün olmaktadır. Zirkonyum diş uygulamaları hem diş tedavisi yaptırmak isteyenler için hem de gülüş tasarımı isteyenler için uygulanmaktadır. 

Profesyonel ekip çalışması ile diş zirkonyum diş tedavisinde en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu süreçte ilk olarak hastanın dişinde küçültmeler yapılmakta ve uygulanacak diş için ölçüler alınmaktadır. Hassas bir ölçüm ile porselen kronlar kişinin istediği renk ve şekilde ve ağız çene yapısına uygun boyutlarda hazırlanmaktadır. Alt destekleyici olarak uygun renkte zirkonyum üzerine porselen yapılmaktadır. Özel bir çalışma gerektiren bu diş yapımı laboratuvar ortamında yapılmaktadır. Hastaya uygulanması ise steril bir klinik ortamında yapılmaktadır.

Estetik ve sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak isteyenler için geliştirilmiş olan zirkonyum diş uygulaması kişiye çok fazla avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle diş estetiği ve gülüş tasarımında en çok tercih edilen uygulamalar olmaktadır. 

Zirkonyum diş doğal diş yapısına en yakın diş uygulamasıdır. Işık geçirgenliği olan zirkonyum porselen doğal diş gibi etkili bir görünüme sahip olmaktadır. 

Ayrıca dişte kaygan bir porselen yüzey oluşturduğu için sararma ve lekelenme yaşanması da mümkün değildir. İlk uygulandığı gün gibi rengini korumaktadır. 
Metale karşı alerjisi olan kişiler için de porselen diş tedavisini mümkün kılmaktadır. 

Beyaz görünümü olması ise dişte ve diş etinde diğer metal uygulamalar gibi koyu görüntü oluşumunu önlemektedir. Metal özellikte olmayışı ağızda bir tat ya da koku oluşumunu da önlemektedir. Dişlerin hem etkili bir görünüme hem de sağlam bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Diş eti ile uyumlu olması da zirkonyum porselen uygulamasının derece başarılı olmasını sağlamaktadır. 

Gülüş tasarımı için gerekli olan beyaz ve düzgün görüntü oluşumunda zirkonyum etkili bir tedavi tekniği olarak uygulanmaktadır. 
Zirkonyum kaplama ile yapay dişlerin gerçek diş görünümünde olması sağlanmaktadır. Zirkonyum hem rengi hem de genel özellikleri ile ağız ve diş sağlığında, estetik gülüş tasarımında etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Zirkonyum Kaplama, Porselen Diş, İmplant Diş Uygulamaları

Yüzlerce memnun hastalarımızın arasına sizleri de katmak isteriz. Başarı asla tesadüf değildir.
Şehir ya da ülke dışından gelen hastalarımız için hava yolu ulaşımı, şehir içi transfer ve konaklama konusunda yardımcı olmaktayız. 
Kliniğimiz, İzmir'dedir. Yabancı hastalarımıza kendi ana dillerinde hizmet verilmektedir.

Zirkonyum kaplama diş, Zirkonyum diş İzmir

Zirkonyum nedir? 
Zirkonyum atom numarası ve malzeme yapısına bakıldığında metal grubuna aittir. Ancak metal denince akla gelen gri rengin aksine beyaz renk ve tonlardadır. Diş rengi ile metalin neredeyse mukavemet özelliklerinin bir kombinasyonu olarak düşünülebilir. Günümüz diş hekimliğinde oldukça tercih edilmektedir. 

Zirkonyum Taç nedir? 
Zirkonyum doğal, estetik görünümü karşılama özelliği ve dayanıklılığı ile metal destekli porselenlere göre birçok avantaja sahiptir. Doğallığı, ışık geçirgenliği ve rengi ile öne çıkan Zirkonyum Köprüler ve Kuronlar gülüş tasarımı ve diş estetiğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Hastanın büyüklüğüne göre üç boyutlu tarayıcı ile dijital veriler oluşturulur. İstenilen renk ve ışık geçirgenliğine sahip olan Zirkonyum Blok, dijital verilere göre işlenir ve özel fırınlarda işlenir. Zirkonyum çeşitleri, zirkonyum kalitesi de sonuçlar açısından önemlidir. Bu tedavilerde doktor ve laboratuvar ekip olarak çalışır. Metal destekli porselene göre ciddi avantajları vardır. Zirkonyum fiyatları farklılık göstermektedir. Yaklaşık olarak TDB Rehberi Fiyat Listesinde incelenebilir. Fiyatlar klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. 

Zirkonyumun Avantajları Nelerdir? 
En büyük avantajlardan biri ışık geçirgenliği ve estetiktir. Kişinin isteğine göre istenilen renkte çalışabilir. İstenirse kaplanacak dişin rengi tamamen maskelenebilir. Metal alerjisi olan kişilere uygulanır. Biyouyumludur ve diş ve ağız dokularının sağlığına olumsuz etkisi yoktur. Pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir. Metal destekli sistemlere göre daha ince işlenebilir. Bu, yapılacak diş hazırlığı miktarını azaltır. Ortodontik tedavinin uygulanamadığı durumlarda çatlak ve çarpık dişlere estetik bir görünüm verilebilir. Eksik dişlerde yapılan köprü restorasyonlarında metal destekli porselenlere en iyi alternatiftir. Arka dişlerde zirkonyum uygulama süresi tek seansta tamamlanabilir. Ancak estetik tedaviler yaklaşık 5-7 gün sürer. 

Hangi durumlarda zirkonyum dişler tercih edilir? 
Eski kaplamaların değiştirilip estetik sonucun hedeflendiği durumlarda Mine kaybı olan dişlerde Kalıtsal diş renk değişikliği, yapısal mine kusurları Büyük, parçalanmış ve renkli dolgulu dişler Ortodontik tedavi planlanmadığında veya diş çapraşıklığına uygun olmadığında diş ayrılması arka grup dişlerde köprü (uzun dişsiz boşluklar hariç) Materyal kaybı, dişlerde aşınma İmplant protezlerde yukarıdaki nedenlerle zirkonyum kaplamalar tercih edilebilir. Ancak röntgen muayenesi ve analizi yapılmadan internet üzerinden elde edilen bilgiler yanıltıcı olabilir. Emax, Empress, Leaf porselen, Bonding ve zirkonyum kronlar gibi bir çok tedavi çeşidi bulunmaktadır. Doktorunuz bu tedaviler için hangisinin uygun olduğu konusunda en doğru bilgiyi verecektir. 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir? 
Öncelikle diş eti sağlığı sağlanır ve diş tedavileri yapılır. Sağlıksız dişlere zirkonyum yapılamaz. Estetik ve güzel dişler için ilk hedef, diş hekimi tarafından ideal bir model oluşturmaktır. Anestezinin etkisi altında zirkonyum uygulanacak dişler aşındırılır ve ölçüleri alınır. Aşınmış dişler için akrilik geçiciler yapılırken, geçiciler hassasiyet eksikliği ve dişlerin kalıcı bir süre çalışması için önemlidir. Gülüş Tasarımı Analizine göre hazırlanan dişler prova seansları sırasında ağızda görülür ve değerlendirilir. Dişlerde istenilen değişiklikler yapılır. Bitirme seansı sırasında restorasyonlar özel yapıştırıcılar kullanılarak dişlere yapıştırılır. 

Zirkonyum Taçta Ne Kadar Diş Kesilir? 
Zirkonyum kaplamalarda dişlerden yapılan aşındırma (kesi) miktarı dişten dişe değişmektedir. Aynı dişler düşünülürse porselen lamina aşındırmasından daha fazlasıdır. Metal destekli kaplamalara göre daha az kesim yeterlidir. İstenilen sonuç; tedavi planını ve kesim miktarını belirler. 

Zirkonyum Kokusunun Ağızda Kötü Tadı Var mı? 
Dişe uygun hassas işçilikle yapılan zirkonyumdan kaynaklanması mümkün değildir. Elbette ağız bakımı ve diş fırçalama çok önemlidir. Zirkonyum iyi ağız bakımı ve sağlıklı diş etleri olan kişilerde ağızda kokuya neden olmaz. 

Zirkonyum Dişlerin Rengi Değişir mi? 
Parlak, pürüzsüz ve camsı yüzeyler oldukları için renklenme olmaz. Gıdaya yapışabilecek kalıntılar yüzeye yapışabilir ancak ilk fırçalama ile giderilecektir. Bu aynı zamanda çay, kahve ve sigara için de geçerlidir. Renk değişikliği, diş fırçalamayı ve ağız bakımını azaltmamız için bir neden değil, daha iyi bakım için motivasyonumuzdur. 

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 İzmir Estetik kaplama fiyatları metal destekli sistemlere göre daha pahalı ve porselen laminat fiyatlarına göre daha uygun fiyatlıdır. Çalışan hekim ve laboratuvara göre ciddi değişiklikler gösterir. Teknik bilgi olarak; Kullanılan zirkonyum blokların kalitesine göre dahi fiyat değişmektedir. Özel bloklar hekime daha yüksek maliyet yaratacaktır. Malzeme maliyeti yüksek olan bu tedavide doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Zirkonyum Diş Bakımı Nasıl Yapılır? Seramik kaplamaların en güzel özelliklerinden ikisi renksiz olmaları ve diş etleriyle uyumlu olmalarıdır. Bu avantajı uzun süre korumak için iyi ağız bakımı şarttır. Günde iki kez fırçalamak, diş ipi kullanmak ve gerektiğinde gargara yapmak neredeyse bu işin sigortasıdır. Düzenli diş hekimi kontrolleri ile desteklenerek oluşabilecek sorunlar engellenecektir. 

Zirkonyum Kaplamaların Ömrü Nedir? 
Ağız içi restorasyonlar için net yaşam süresi kadar bilgi vermek mümkün değildir. Düzenli diş hekimi kontrolünde olan ve diş bakımı ile ilgilenen kişiler uzun yıllar kullanmaktadır. Zirkonyum malzemeden üretilmiş dayanıklı ve dayanıklı bir malzemedir. Ağız bakımına dikkat etmeyen bir kişi 1-2 yıl içerisinde dişeti çekilmesi veya dişeti problemleri ile estetik kayıp yaşayacaktır. Aynı şekilde uzun yıllar bakım problemi yaşanırsa altta yatan dişler de zarar görür. İmplantta zirkonyum yapılır mı? Özellikle estetik alanlarda tercih edilmektedir. Kaplamalar, implantların abutment dediğimiz kısmına takılır veya vidalanır. Dişeti çıkış profilini oluşturmak ve gri yansımaları önlemek için implantın abutment kısmına baz olarak bilinen çıkış profil yapısı tercih edilir. Zirkonyum implant çıkış profilleri ile estetik alanlarda çok doğal sonuçlar alınabilmektedir. Bu sayede estetik olarak yansıtıcı olmayan, uyumsuz ve doğal dişlerden ayırt edilmesi zor olan zirkonyum dişler oluşturulur.

Zirkonyum Tedavisi Ne Kadar Sürer? 
Diş ve diş eti sağlığı en üst düzeye çıkarılır ve ölçü aşamasına hazırlandıktan sonra zirkonyum uygulaması başlar. Gülüş estetiği, ölçü alındıktan sonra yaklaşık 4-7 gün içerisinde tamamlanabilir. Estetik problemlerden ve hassasiyetten kaçınmak için bu işlemde geçici dişler uygulanır. Kalıcı olanlar kadar estetik olmasa da diş hassasiyetini geçici olarak azalttığı ve hastayı diş eksikliği görünümünden kurtardığı için oldukça değerlidir.